Vaikų dienos centras

DC Paslaugų atnaujinimo planas_2020-05-04

Vaikų dienos centras – tai Vilniaus kūdikių namų padalinys, teikiantis „Socialinės globos (dienos)“ paslaugas vaikams iki 7 metų turintiems negalią. Taikydami metų patikrintas bei naujausias šiuolaikines metodikas, kvalifikuoti specialistai teikia kompleksines individualizuotas paslaugas ne tik vaikams, bet ir visai šeimai.

Paslaugos

Dienos centre teikiama kompleksinė pagalba negalią turintiems vaikams. Kiekvieno vaiko poreikiai yra individualizuojami, yra sudaromos sąlygos asmenybei visapusiškai vystytis – ugdosi vaiko gebėjimai, skatinamas pozityvus elgesys, daug dėmesio skiriama vaiko integracijai į visuomenę.

Specialistų komanda

 • ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėjas,
 • socialinis darbuotojas,
 • kineziterapeutas,
 • ergoterapeutas,
 • masažuotojas,
 • specialusis pedagogas,
 • socialinis pedagogas,
 • logopedas,
 • psichologas,
 • muzikos terapeutas,
 • individualios priežiūros specialistas

Ugdomoji veikla

Dienos centre organizuojama pažintinė, mokomoji, socialinių įgūdžių formavimo, komunikavimo veikla. Grupėje atliekami darbeliai, užduotys, stebima gamta ir aplinka, švenčiami gimtadieniai, pažymimos kitos reikšmingos datos. Stengiamasi, kad ugdytiniai pajustų grupinio darbo džiaugsmą, patirtų savo reikšmingumą priimant sprendimus, ugdytųsi pasitikėjimą savimi.

Atsižvelgiant į individualius vaikų gebėjimus – vaikų patirtį, socialinę ir kultūrinę aplinką, jų specialiuosius ugdymosi poreikius, darbas su vaikais organizuojamas grupėje ir lauke.

Ugdomoji aplinka

Kiekvieno ugdytinio individualios pagalbos vaikui ir tėvams programos įgyvendinimui sudarytos pačios palankiausios sąlygos – įrengtas sensorinis kambarys, išmanioji lenta, sporto salė, yra šviečiantis smėlio stalas, sukurtos erdvės grupiniams ir individualiems užsiėmimams, įrengtas žaidimų kambarys su kamuoliukų baseinu.

Išėję į lauką, vaikai gali mėgautis jų poreikiams pritaikytomis žaidimų aikštelėmis, nuostabiais gamtos vaizdais bei grynu oru miško apsuptyje. Šiltuoju metų laiku lauke pastatomas batutas ir pripučiamas vandens baseinas.

Net ir prasto oro sąlygomis, Dienos centro ugdytiniai gali būti gryname ore – turime erdvią terasą, iš kurios atsiveria puikus vaizdas į mišką.

Sensorinis kambarys

Įrengtas sensorinis kambarys yra skirtas Kūdikių namuose augantiems vaikams, Ankstyvosios reabilitacijos, Dienos centro ir „Atokvėpio“ paslaugų vaikams. Sensorinės įrangos pagalba sukuriama atpalaiduojanti, raminanti, sutelkianti dėmesį veiklai aplinka.

Sensorinis kambarys – tai jutimo erdvė, užpildyta minkštaisiais ir vibruojančiais baldais, specialiais projektoriais, sukuriančiais specialiuosius apšvietimo efektus ir spalvas, garso aparatūra su raminančia muzika.

Sensorinė įranga (burbulų vamzdžiai, šviečiantys pluoštai, spalvų ir garso skydas, šviečiantys kilimai, muzikinė vandens lova, baldakimas virš šios lovos, projektoriai, žibintai, veidrodžiai, veidrodinis kamuolys ir kt.) skirta vaikų, kuriems būdinga depresija, nuotaikų svyravimas, hiperaktyvus elgesys, dėmesio koncentracijos stoka, autizmo spektro bruožai, įgimti smegenų veiklos sutrikimai, regos sutrikimai, motorinių gebėjimų sutrikimai ir pan., sveikatos, emocinei ir elgesio būklei pagerinti.

Žaidimų kambariai

Vaikų poilsiui ir pramogai yra įrengti du spalvingi žaidimų kambariai su įvairiais atrakcionais, kamuoliukų baseinu, laipynėmis, čiuožyklomis, labirintu.

Bendradarbiavimas su tėvais

Dienos centre teikiamos ilgalaikės, individualios psichologo konsultacijos. Taip pat kiekvieną mėnesį yra organizuojamos tėvų savipagalbos grupės – tai panašią patirtį turinčių tėvų susitikimai, per kuriuos, dalyvaujant psichologui, dalijamasi asmeninėmis istorijomis ir išgyvenimais, diskutuojama aktualiomis temomis: ABBA terapija, delfinų terapija, alternatyvioji komunikacija. Grupėje paprastai dalyvauja 5–10 žmonių.

Tėvai bendradarbiauja ir bendrauja „Facebook“ Vaikų dienos centro grupėje. Vieni kitiems pateikia pasiūlymus, džiaugiasi akimirkomis iš savo vaikų gyvenimo, planuoja šventes, renginius. Taip pat Dienos centro darbuotojai pasidalina nuotraukomis, ką vaikai veikia per dieną, pasidžiaugia vaikų pasiekimais.

 

Dienos centro darbo laikas

I–V : 07.30–18.00
VI–VII:  NEDIRBAME

Telefonas: (8 5)  234 0300

El. paštas: dienoscentras@kudikiunamai.lt

Komentavimas šiame įraše neleistinas.