Apie kūdikių namus

Biudžetinė įstaiga Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namai namai yra Vilniaus miesto sveikatos priežiūros įstaiga, turinti licenciją organizuoti ir teikti antrinio lygio vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos, socialinės globos ir ugdymo paslaugas vaikams nuo gimimo iki ketverių metų, o vaikams su negalia – iki šešerių metų. Pagrindinis mūsų įstaigos veiklos tikslas – sumažinti kūdikių ir vaikų neįgalumo išraiškos ir raidos sutrikimus, siekti integruoti kūdikius ir vaikus į visuomenę surandant naujus įtėvius, globėjus ar biologines gimines.

 

Mūsų namai skirti 100 vaikučių. Kūdikių namuose yra šie skyriai: kūdikių ankstyvosios korekcijos skyrius, sutrikusios raidos skyrius, abilitacijos – reabilitacijos skyrius.

 

Į kūdikių namus atvyksta iki 90% kūdikių, kuriuos likimo valiai ligoninėse palieka ką tik pagimdžiusios motinos ( iki 70 % – iš neišnešiotų naujagimių skyrių). Taip pat priimami kūdikiai bei vaikai iki 7 metų iš šeimų, jeigu jie yra gimę su įvairiomis ir sunkiomis apsigimimų negalėmis: cerebralinis paralyžius, mikrocefalija, hidrocefalija, įvairios širdies ligos, Dauno sindromas, stuburo išvaržos, protinė ir fizinė negalia.

 

Pagrindinis kūdikių namų tikslas – organizuoti ir teikti specializuotas (gydymo, ankstyvosios korekcijos ir reabilitacijos) paslaugas visiems kūdikiams ir vaikams, siekiant sumažinti kūdikių sergamumą ir invalidumą, teikti socialines bei ugdymo paslaugas, pagerinti vaiko adaptaciją ir integraciją į visuomenę.

 

Pagrindinis kūdikių namų uždavinys – pagerėjus vaikų sveikatos rodikliams, sumažėjus raidos sutrikimams, progresuojant fizinei vaikų sveikatai, teikti Vaikų teisių apsaugos tarnybai duomenis apie auklėtinius dėl naujų įtėvių (globėjų) suradimo.